Сьомий апеляційний адміністративний суд Exit Reader Mode

Судово-юридична газета: 7ААС роз’яснив особливості ухвалення судових рішень

 

Джерело: Судово-юридична газета

 

Найважливішим результатом здійснення правосуддя адміністративними судами є ухвалення судового рішення.

Судове рішення – це акт правосуддя, ухвалений згідно з нормами матеріального та процесуального права і згідно з конституційними засадами та принципами адміністративного судочинства, є обов’язковим до виконання на всій території України. Сьомий ААС роз’яснив особливості ухвалення судових рішень.

Залежно від кола питань, вирішених через ухвалений документ, судові рішення поділяються на постанови, рішення та ухвали i, разом з тим, повинні базуватись на засадах верховенства права, бути законними i обґрунтованими.

Порядок ухвалення судових рішень визначено Кодексом адміністративного судочинства України, де вказано, що суди ухвалюють рішення іменем України негайно після закінчення судового розгляду.

Проте у виняткових випадках залежно від складності справи складання рішення, постанови у повному обсязі може бути відкладено на строк не більш як десять, а якщо справа розглянута у порядку спрощеного провадження – п’ять днів з дня закінчення розгляду справи.

Такі правила поширюються на постанови, прийняті адміністративними судами всіх інстанцій лише залежно від складності справи, яка визначається судом під час її розгляду (великий обсяг справи і позовних вимог, значна кількість сторін і досліджуваних доказів тощо). Складання повного тексту ухвали, залежно від складності справи, може бути відкладено на строк не більш як п’ять днів з дня оголошення вступної та резолютивної частин ухвали.

Судові рішення викладаються в електронній формі з використанням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи шляхом заповнення відповідних форм процесуальних документів, передбачених Положенням про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему, і підписуються електронним цифровим підписом судді (у разі колегіального розгляду – електронними цифровими підписами всіх суддів, що входять до складу колегії).

При цьому, слід виокремити особливості проголошення судових рішень в окремих категоріях адміністративних справ, що передбачено статтею 271 КАС України.

          Зокрема суд проголошує повне судове рішення:

Для забезпечення відкритості діяльності судів загальної юрисдикції, прогнозованості судових рішень та сприяння однаковому застосуванню законодавства усі зареєстровані електронні примірники судових рішень та окремих думок суддів вносяться до Єдиного державного реєстру судових рішень.