Сьомий апеляційний адміністративний суд Exit Reader Mode

Порядок оскарження рішень, дій (бездіяльності) працівників апарату суду

Скарга на дії (бездіяльність) працівника апарату суду може бути подана на ім’я керівника апарату суду та/або голови суду.

Скарга повинна містити:

– найменування органу чи посадової особи, якій вона адресована;

– прізвище, ім’я, по батькові скаржника, адресу місця проживання, номер телефону, адресу електронної пошти (за наявності);

інформація про те, у чому полягають неналежні дії працівника апарату суду (суть порушеного питання);

вимоги скаржника;

перелік документів, що додаються до скарги;

дата та підпис скаржника.

Скарга без зазначення місця проживання, не підписана автором (авторами), а також така, з якої неможливо встановити авторство, визнається анонімною і розгляду не підлягає.

Громадянин може подати скаргу особисто або через уповноважену на це іншу особу. Скарга в інтересах неповнолітніх і недієздатних осіб подається їхніми законними представниками.

Розгляд скарг на дії (бездіяльність) працівників апарату суду здійснюється в порядку, визначеному Законом України «Про звернення громадян».

Рішення, дії або бездіяльність працівників апарату суду також можуть бути оскаржені до суду.

Відповідно до статті 55 Конституції України, кожному гарантується право на оскарження в суді рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб.

Оскарження рішень, дій або бездіяльності працівників апарату Сьомого апеляційного адміністративного суду до суду має певні особливості, пов’язані з характером порушеного права.  Такі позови підвідомчі адміністративним судам.

Відповідно до статті 5 Кодексу адміністративного судочинства України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб’єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їхній захист.