Юридична газета: Візуалізація інформації: що, чому, навіщо, як

Січень 27, 2021

 

Джерело: Юридична газета

 

Щоденне зростання обсягів і видів інформації, яку необхідно швидко інтерпретувати та проаналізувати,  вимагає нових форм подачі інформації, які б полегшували процес сприйняття і запам’ятовування.

Дослідження стверджують, що люди запам’ятовують більше 80% інформації, яку бачать, і менше 20% того, що читають. Наш мозок обробляє візуальну інформацію швидше, ніж текст та має здатність сприйняти зміст зображення за мілісекунди.

Одним з ефективних способів наочного представлення великих масивів числової чи текстової  інформації є візуалізації.

Візуалізація даних не є сучасним поняттям. Її використовували ще багато століть тому науковці для детального запису результатів своїх досліджень. Сучасні формати дозволяють зведення у єдине ціле все більше даних, ґрунтовніше їх опрацьовувати та подати у зручному форматі на зображенні. З кожним днем візуалізація стає все актуальнішою.

Основою формою візуалізації в будь-якій сфері є інфографіка. Вона передає інформацію стисло та лаконічно, дає змогу узагальнити складні аналітичні та статистичні дані. Інформаційна графіка ефективна також у випадках, коли необхідно показати алгоритм роботи, співвідношення даних у часі і просторі, продемонструвати тенденцію розвитку, згрупувати великі обсяги однорідної інформації, відобразити процес тощо.

Візуалізація не менш корисна й для виділення найбільш важливих даних, наприклад, для обміну діловою інформацією. Широке використання графіків, діаграм і схем є набагато інформативнішим методом для передачі комплексних ідей, процесів і систем. Окрім цього, візуалізація даних зменшує інформаційне перевантаження та сприяє розвитку асоціативного мислення.

Однозначно, візуалізація достатньо сильний інструмент для інформування, та в процесі її використання варто пам’ятати про баланс між естетикою дизайну та її функціональністю. Саме вміле застосування, візуалізації допомагає будь-якій презентації швидко та ефективно поділитися ключовою думкою з аудиторією та зробити її більш доступною для сприйняття.

Варто зазначити, що існує багато спеціальних інструментів для створення візуалізації. Деякі з них зовсім прості у використанні: потрібно тільки завантажити дані та вибрати, як вони будуть відображатися, інші програми більш складні і комплексні — вимагають спеціальних знань і вмінь програмування.  Є варіанти  додатків, які можна безкоштовно завантажити, змінити і налаштувати та створювати інфографіку в режимі онлайн.

Тому, орієнтуючись на успішного і активного читача, варто експериментувати та сміливо використовувати нові моделі подання інформації, одним з яких і є візуалізації. Адже це не лише потужний інструмент для створення якісного матеріалу, донесення інформації, а й помічник для сприйняття та аналізу даних. До того ж цей засіб комунікації має віральний потенціал – такий матеріал добре сприймається аудиторією і швидко поширюється порівняно з іншими типами контенту.

Як показує досвід нашого суду, використовуючи візуалізацію як засіб інформування, ми можемо легко і просто забезпечити повну поінформованість громадськості, прозорість діяльності, ефективну комунікацію у форматі 24/7/365. Візуалізація у цій ситуації стає досить зручним інструментом, який здатний допомогти нам донести необхідну інформацію до суспільства в достатньо компактному та зрозумілому вигляді.

Для нормального відображення та для використання усіх можливостей сайту
увімкніть JavaScript у налаштуваннях переглядача. Після варто перезавантажити сторінку.