Внесення відомостей про кінцевого бенефіціарного власника

Грудень 21, 2021

 

Відповідно до ч.1 ст.17 ЗУ «Про публічні закупівлі» замовник зобов’язаний відхилити тендерну пропозицію учасника процедури закупівлі, якщо на це є підстави. Однією з підстав є відсутність у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань  інформації про кінцевого бенефіціарного власника, а саме: прізвище, ім’я, по батькові (за наявності), дата народження, країна громадянства, серія та номер паспорта громадянина України або паспортного документа іноземця, місце проживання, реєстраційний номер облікової картки платника податків (за наявності), а також повне найменування та ідентифікаційний код (для резидента) засновника юридичної особи, у якому ця особа є кінцевим бенефіціарним власником, характер та міра бенефіціарного володіння, у разі відсутності в юридичної особи кінцевого бенефіціарного власника юридичної особи, у тому числі кінцевого бенефіціарного власника її засновника, якщо засновник – юридична особа, вноситься обґрунтована причина його відсутності.

Кінцевий бенефіціарний власник – це фізична особа, яка здійснює вирішальний вплив на організацію-постачальника. Для цього він має володіти мінімум 25% статутного капіталу або прав голосу юридичної особи. Кінцевим бенефіціарним власником може бути лише фізична особа.

Усі юридичні особи зобов’язані подавати, зберігати і регулярно оновлювати відомості про кінцевих бенефіціарних власників. Первинне подання інформації про кінцевого бенефіціарного власника для юридичних осіб, які були зареєстровані до 28.04.2020, необхідно було подати до 11.10.2021, а далі щорічно протягом 14 днів з дня реєстрації кожної окремої юридичної особи. Інформація про кінцевого бенефіціарного власника вноситься шляхом подання пакету документів державному реєстратору, нотаріусу або центру надання адміністративних послуг, вони безпосередньо верифікують цю інформацію та забезпечують її розміщення в єдиному державному реєстрі.

Важливо знати перелік документів, які подаються державному реєстратору. Так, необхідно подавати такі документи::

  • Заява щодо державної реєстрації юридичної особи (крім громадських формувань та органів влади) або заява щодо державної реєстрації юридичної особи громадського формування .
  • Структура власності за формою та змістом відповідно до наказу про структуру власності №163.
  • Витяг, виписка чи інший документ з торговельного, банківського, судового реєстру тощо, що підтверджує реєстрацію юридичної особи нерезидента в країні її місцезнаходження, – у разі коли засновником юридичної особи є юридична особа – нерезидент.
  • Нотаріально засвідчена копія документа, що посвідчує особу, яка має статус кінцевого бенефіціарного власника юридичної особи, для фізичної особи-нерезидента та, якщо такий документ оформлений без застосування засобів Єдиного державного демографічного реєстру – для фізичної особи-резидента.

Внесення відомостей про кінцевого бенефіціарного власника необхідно здійснювати з використанням оновлених заяв, затверджених Наказом Міністерства юстиції України від 29 червня 2021 року №2320/5, нова редакція яких почала діяти з 11 липня 2021 року.

 

За інформацією відділу аудиту, ревізії та планово-фінансової діяльності

 

Для нормального відображення та для використання усіх можливостей сайту
увімкніть JavaScript у налаштуваннях переглядача. Після варто перезавантажити сторінку.