Сьомий апеляційний адміністративний суд Exit Reader Mode

Українська культура жива, поки ми бережемо її

Працівники 7ААС та їхні діти навчались виводити пензлем магію петриківського розпису. Дійство відбувалось напередодні Дня вишиванки – свята ще однієї святині нашого народу.

Цей особливий декоративний стиль ми опановували у супроводі вихованців художньої студії Галини Рибак. Діти активно навчали нас правильності виконання техніки петриківських мазків та підказували у роботі. А Галина Миронівна захопила своєю розповіддю про історію петриківки, яку вона знає досконало, адже досліджувала багато років.

«Кожен елемент петриківського розпису має свою символіку, адже візерунками оздоблювали будинки не лише для прикраси. Петриківські малюнки були оберегом оселі, адже вважалось, що до хати, стіни якої розписані, темні сили потрапити не можуть. Кожна «чепурушка» (жінка, яка малювала петриківку) вигадувала свої сюжети і тримала у секреті склад фарби, аби її оселя була особливою», – розповідала наша викладачка.
На майстеркласі панувала особлива атмосфера, адже петриківський розпис – це щось унікально-цікаве і водночас таке рідне, адже виражає нашу самобутність.
Кожен учасник залишив собі на згадку намальовану власноруч петриківську калину, а юні художники отримали невеличкі нагороди від нас.