Судово-юридична газета: 7ААС зупинив діяльність підприємства, що завдає шкоди довкіллю

Липень 18, 2020

Суб’єкти господарської діяльності у сфері поводження з відходами зобов’язані здійснювати контроль за станом місць чи об’єктів розміщення власних відходів.

Викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами можуть здійснюватися після отримання дозволу, виданого суб’єкту господарювання, об’єкт якого належить до другої або третьої групи, обласними державними адміністраціями за погодженням з центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері санітарного та епідемічного благополуччя населення. На цьому наголосив Сьомий апеляційний адміністративний суд у справі № 240/10463/19, інформує прес-служба суду.

На території Житомирської області ТОВ провадить діяльність щодо виробництва гранул з відходів деревини та розпилювання деревини. Комісією для проведення вимірювань рівня викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря  було проведено обстеження санітарно-захисної зони та встановлено, що всі об’єкти навколишнього середовища (будинки, дерева, рослини) у радіусі близько 300 метрів вкриті переробленими частинками деревного пилу. Крім того, обласним лабораторним центром МОЗ України були проведені лабораторно-інструментальні дослідження забруднюючих речовин в атмосферному повітрі та виміри шуму, внаслідок чого було виявлено, що еквівалентний рівень шуму становить 64 дБ, що перевищує гранично-допустимі значення, а вміст пилу в повітрі перевищує гранично-допустимі концентрації. Усі дослідження підтверджені відповідними актами та протоколами.

Вважаючи, що діяльність ТОВ створює загрозу для життя і здоров’я людей та навколишнього середовища, Головне управління Держпродспоживслужби в Житомирській області звернулося із позовом щодо зупинки виробничої діяльності  до повного усунення порушень.

Рішенням Житомирського окружного адміністративного суду позовні вимоги задоволено в повному обсязі. Колегія суддів 7ААС апеляційну скаргу залишила без задоволення, а рішення суду першої інстанції без змін.

Приймаючи рішення, 7ААС керувався тим,  що відповідно до ч. 2 ст. 22  Закону України “Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення” №4004-XII від 24.02.1194 у процесі експлуатації виробничих, побутових та інших приміщень, споруд, обладнання, устаткування, транспортних засобів, використання технологій їх власник зобов’язаний створити безпечні і здорові умови праці та відпочинку, що відповідають вимогам санітарних норм, здійснювати заходи, спрямовані на запобігання захворюванням, отруєнням, травмам, забрудненню навколишнього середовища. При цьому органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування в межах повноважень, встановлених законом, забезпечують контроль за додержанням керівниками та посадовими особами підприємств, установ, організацій усіх форм власності, а також громадянами санітарного та екологічного законодавства, правил додержання тиші в населених пунктах і громадських місцях, інших нормативно-правових актів у сфері захисту населення від шкідливого впливу шуму, неіонізуючих випромінювань та інших фізичних факторів.

Як встановлено за матеріалами справи, ТОВ не зверталося для отримання акта обстеження підприємства для отримання дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря та на здійснення операцій у сфері поводження з відходами.

Таким чином, колегія суддів 7ААС дійшла висновку про те, що  діяльність ТОВ створює загрозу для здоров’я громадян та прямо впливає на погіршення стану навколишнього середовища, а тому має бути припинена до повного усунення виявлених порушень.

 

Джерело:

Судово-юридична газета

Для нормального відображення та для використання усіх можливостей сайту
увімкніть JavaScript у налаштуваннях переглядача. Після варто перезавантажити сторінку.