Камеральна перевірка ФСС України

Грудень 9, 2020

У процесі господарської діяльності підприємства, установи, організації, які мають у своєму штаті найманих працівників, звертаються до фонду соціального страхування для відшкодування матеріального забезпечення згідно з листками непрацездатності за наявності страхових випадків.

Залежно від виду страхового випадку фонд соціального страхування відшкодовує кошти повністю (наприклад, лікарняні у зв’язку з доглядом, вагітністю та пологами) або частково, починаючи з 6 дня хвороби. Щоб отримати такі кошти підприємства, установи, організації подають до фонду соціального страхування заявку-розрахунок.

Спеціалісти фонду соціального страхування після отримання такої заявки перевіряють правильність заповнення та правильність визначення середньоденної заробітної плати для оплати листка непрацездатності кожної застрахованої особи, тобто проводять камеральну перевірку.

Камеральна перевірка проводиться в приміщенні фонду соціального страхування, навіть без повідомлення страхувальника.

Для проведення перевірки використовуються:

  • заява-розрахунок, яку подав страхувальник;
  • повідомлення про виплату коштів застрахованим особам;
  • відомості з реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування: дані звіту про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, надбавки, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Проведення камеральної перевірки дозволяє знайти порушення під час визначення сум матеріального забезпечення згідно з листками непрацездатності. Якщо таке порушення було, то спеціалісти фонду соціального страхування відображають це в довідці. Цей документ буде підставою для проведення позапланової або планової перевірки страхувальника.

 

За інфорацією відділу бухгалтерського обліку та звітності

Для нормального відображення та для використання усіх можливостей сайту
увімкніть JavaScript у налаштуваннях переглядача. Після варто перезавантажити сторінку.