Під час запровадженого в Україні воєнного стану закупівельне законодавство зазнає чимало змін, адже необхідно, враховуючи умови сьогодення, забезпечувати належне функціонування державних органів.
Так, нещодавно внесені зміни до процедури реєстрації договорів у казначействі. 19 січня 2023 року в Офіційному віснику України оприлюднений наказ Міністерства фінансів України від 16.12.2022 №439, яким змінено Порядок реєстрації та обліку бюджетних зобов’язань розпорядників бюджетних коштів та одержувачів бюджетних коштів в органах Державної казначейської служби України. Зокрема, у другому абзаці пункту 2.2 глави 2 Порядку виключено слова «звіту про результати проведення процедури закупівлі».
Водночас за умови взяття бюджетного зобов’язання, за яким здійснюється закупівля товарів, робіт і послуг з урахуванням особливостей, визначених законодавством, без застосування процедур закупівель / спрощених закупівель / електронних каталогів для закупівлі товарів розпорядник бюджетних коштів подає до органу Казначейства Реєстр протягом 7 робочих днів з дати взяття бюджетного зобов’язання або протягом 7 робочих днів з дати взяття на облік органом Казначейства кошторису (плану використання бюджетних коштів).
З огляду на внесені зміни Замовникам варто враховувати особливості проведення процедури закупівлі.
За інформацією відділу аудиту, ревізії та планово-фінансової діяльності