Просто про КАСУ: Інстанційна підсудність

March 2, 2021
Продовжуємо розглядати види підсудності, і на черзі тема інстанційної підсудності, правила якої встановлені ст.ст. 22 – 24 КАС України.
Інстанційність – це організація системи судів, яка забезпечує механізм розгляду справ та перегляду рішень у судах вищого рівня.
Триланкова система інстаційної підсудності виглядає так:
1.  суди першої інстанції – місцеві адміністративні суди (місцеві загальні суди як адміністративні суди та окружні адміністративні суди), розглядають і вирішують спори, тобто досліджують усі докази і першими ухвалюють судове рішення у справі;
2.  суди апеляційної (другої) інстанції – апеляційні адміністративні суди, переглядають судові рішення судів першої інстанції за відповідної апеляційними скаргами;
3. суд касаційної (третьої) інстанції – Верховний Суд, переглядає судові рішення місцевих та апеляційних адміністративних судів у касаційному порядку як суд касаційної інстанції.
Водночас нормами ст. 22-23 КАСУ передбачено, що апеляційні адміністративні суди як суди першої інстанції можуть розглядати певні категорії земельних спорів та спори, що виникають у зв’язку з концесійним конкурсом та державно-приватним партнерством.
Апеляційному адміністративному суду в апеляційному окрузі, що включає місто Київ, як суду першої інстанції підсудні справи щодо оскарження рішень, дій та бездіяльності ЦВК (окрім справ, що розглядаються Верховним Судом), дій кандидатів на пост Президента України, їх довірених осіб.
А Верховному Суду як суду першої інстанції підсудні справи щодо встановлення ЦВК результатів виборів або всеукраїнського референдуму, справи за позовом про дострокове припинення повноважень нардепів України, а також справи щодо оскарження актів, дій чи бездіяльності Президента України, ВРУ, ВРП, ВККС України. Відповідно перегляд рішень Верховного Суду у цих спорах здійснює Велика Палата Верховного Суду.
Для нормального відображення та для використання усіх можливостей сайту
увімкніть JavaScript у налаштуваннях переглядача. Після варто перезавантажити сторінку.