Особливості сплати єдиного соціального внеску

April 22, 2019

Особливості сплати єдиного соціального внескуЄдиний соціальний внесок  (ЄСВ) запроваджено з 1 січня 2011 року  ̶  з моменту набрання чинності Закону №2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».

У листопаді 2018 року Верховна Рада прийняла Закон України «Про Державний бюджет України на 2019 рік», у якому передбачено новий рівень мінімальної зарплати. Це спричинило зміни в правилах розрахунку ЄСВ. Відповідно до вказаного Закону розмір мінімальної зарплати (МЗП) у 2019 році складає 4173 грн. Не змінилась у 2019 році базова ставка — 22%, нарахування на доходи найманих осіб з інвалідністю — 8,41%.

Мінімальний страховий внесок — це сума ЄСВ, яка визначається розрахунковим шляхом як добуток мінімальної заробітної плати та розміру ЄСВ (в основному 22%) (ст. 1 закону про ЄСВ). Нарахований за звітний період (місяць) ЄСВ до сплати не може бути меншим за розмір мінімального страхового внеску. Таким чином, мінімальний страховий внесок з 1 січня 2019 року становить 918,06 грн (4173 х 22%).

Якщо нарахована заробітна плата найманих працівників менше мінімально встановленої заробітної плати на такий період, то роботодавець зобов’язаний донараховувати ЄСВ до мінімального страхового внеску.

Роботодавці  сплату єдиного соціального внеску повинні здійснювати не пізніше, ніж у день отримання зарплати або виплати доходу, грошового забезпечення, зокрема у безготівковій або натуральній формі. Якщо ж кошти працівникам всe щe не виплачені, то сплата ЄСВ у будь-якому випадку має бути проведена не пізніше 20-го числa наступного місяця. Також слід пам’ятати, що згідно з трудовим законодавством, якщо встановлений термін виплати зарплати випадає на вихідний або святковий день, то виплатити працівникам належні суми роботодавець повинен у попередній робочий дeнь.

Державна казначейська служба України повідомила, що з 02.05.2019 функціонуватимуть нові рахунки для сплати ЄСВ, які відкриті на балансі центрального апарату казначейства (код банку – 899998).

Зверніть увагу, що граничний термін використання існуючих рахунків щодо зарахування ЄСВ, які відкриті на балансі головних управлінь Державної казначейської служби України в областях та м. Києві, спливає 26.04.2019.

Починаючи з 02.05.2019, кошти, які сплачуватимуться платниками на старі рахунки для перерахування ЄСВ, не будуть зараховуватись, а повертатимуться платникам, як нез’ясовані надходження.

Зверніть увагу! Рахунки, які було оприлюднено на сайті ДФС 15.04.2019, замінено новими файлами. Щоб не припуститися помилки під час сплати за новими реквізитами, потрібно завантажити їх повторно за оновленими посиланнями: 

  Вінницька область (з 02.05.2019) (Завантажити)

 

                                                       За інформацією, наданою відділом

                                                        бухгалтерського обліку та звітності

Для нормального відображення та для використання усіх можливостей сайту
увімкніть JavaScript у налаштуваннях переглядача. Після варто перезавантажити сторінку.