Дива поряд із нами…

Грудень 18, 2020

День Святого Миколая – одне з найочікуваніших свят в українській культурі. На 19 грудня з особливим нетерпінням чекають дітлахи всієї України та надсилають листи святому.

 

А що ми знаємо про історію цього свята?

 

Ця традиція започаткована людиною, яка народилася у ІІ столітті у місті Патарі на півострові Лікія (територія сучасної Туреччини), Миколай був сином заможних та вірних людей Феофана та Нони. З перших днів життя його похрестили та навчали релігійному способу життя. Миколай зростав доброю та щедрою людиною, був готовий прийти на допомогу бідним у будь-який час. Коли він досяг повноліття, його батьки загинули. Тоді хлопець став священником та витратив свій чималий спадок на допомогу нужденним, приносивши до їхніх будинків  теплі речі та їжу. Свої добрі справи Миколай намагався робити таємно, однак коли містяни дізналися про його милосердя, то його обрали єпископом.

Добрі справи Миколая не закінчувалися подарунками та їжею. Він визволяв полонених та рятував невинних від смертної кари. Саме тому про нього складали легенди, а після смерті він став одним із найважливіших християнських святих. Люди вшановували Миколая як заступника й покровителя.

Започаткування Дня Святого Миколая, за однією з версій, бере свій початок у середньовічній Німеччині, коли батьки почали дарувати своїм дітям одяг, іграшки та смачні ласощі, підкладаючи їх таємно вночі під подушки, щоб діти вірили в дива.

За іншою ж притчею, традиція класти подарунки під подушку або у шкарпетки з’явилася після того, як Миколай таємно допоміг бідному чоловікові з трьома доньками, які не мали приданого і через це не могли вийти заміж. Тоді Миколай підкинув їм торбинки із золотом, які потрапили у шкарпетки, що висіли біля каміна.

В Україні це свято має чимало традицій, наприклад пекти печиво «миколайчики», готувати кутю й узвар, миритися з ворогами, надсилати листи з побажаннями. Також вважається, що 19 грудня – це останній день, коли можна віддавати борги, щоб в наступному році сім’я не бідувала. Особливо в цей день шанується турбота про нужденних, милосердні та добрі вчинки.

Встановлення справедливості –  це також благородна справа. Щоденно судді та працівники апарату Сьомого апеляційного адміністративного суду докладають чималих зусиль, щоб вершилось правосуддя та панувало верховенство права. Звичайно, роботу служителів Феміди не можна прирівняти до діянь Чудотворця, але вона також втілення добра, адже Феміда завжди на боці Закону та Справедливості.

Хочемо побажати вам у цей чарівний період зимових свят побільше див, добрих справ та благородних вчинків. І пам’ятайте, кожен з вас може стати Миколайчиком та подарувати  диво тим, хто його потребує!

 

За інформацією відділу аудиту, ревізії та планово-фінансової діяльності

 

Для нормального відображення та для використання усіх можливостей сайту
увімкніть JavaScript у налаштуваннях переглядача. Після варто перезавантажити сторінку.