Сьомий апеляційний адміністративний суд Exit Reader Mode

Центр суддівських студій: 5 правил, які полегшать пошук інформації в інтернеті

 

Джерело: Центр суддівських студій

 

Кожен інтернет-користувач хоча б раз опинявся у ситуації, коли, провівши кілька годин у пошуках певної інформації, виявилось, що час витрачено даремно або ж пошук не дав бажаних результатів. Щоб витрачати час раціонально, пропонуємо вашій увазі добірку порад, які допоможуть вам шукати інформацію в інтернеті ефективніше.

Правило номер 1: користуйтеся різними пошуковими системами

Не дивлячись на те, що «мастодонти пошуку» (такі як Google, Яндекс, Yahoo! тощо) найчастіше пропонують аналогічні результати, все ж варто робити пошуковий запит не тільки на одному сайті. Відмінність у кілька посилань може бути критичною, якщо це буде саме те, що ви шукаєте.

Якщо ж ви палкий прихильник однієї з таких систем, то дізнайтесь, чи не має вона вузькоспеціальних пошукових інструментів (наприклад, у Google є Google Scholar, який дозволяє шукати лише за по онлайн-репозиторіями університетів, академічних видань).

Правило номер 2: копайте глибше

Хто з вас закривав пошукач, побіжно переглянувши першу сторінку результатів? Так робити неправильно! Ми стереотипно думаємо, що найкращі й точні результати містяться на першій (ну, зрештою, на другій) сторінці. Саме тому корпорації платять великі гроші, щоб потрапити на перші сторінки пошуку. Не дайте себе обдурити: перегляньте більшу кількість сторінок. Далі ви зможете натрапити на менш проплачені, зате більш цікаві й потрібні сайти.

Правило номер 3: правильно формулюйте ключові слова

Ви повинні добре розуміти, що саме ви шукаєте, перед тим, як почати пошук. Це дуже важливо, адже часто користувачі сподіваються, що інтернет прочитає їхні думки і видасть потрібний матеріал з першого ж слова. Насправді ж потрібно правильно підібрати ключові слова.

Пошукові системи мають доступ до величезної кількості інформації, і якщо точно ввести ключові слова, то потрібну інформацію можна отримати значно швидше.

Правило номер 4: використовуйте модифікатори

Не всі знають, але звичайні розділові знаки (лапки, три крапки, тире, дефіс та інші) і кодування країн добре допомагають у тому, щоб звузити результати пошуку і зробити їх настільки релевантними, наскільки це можливо.

Використовуйте лапки, якщо вам потрібна конкретна фраза або словосполучення, тоді пошукова система зрозуміє, що слова обов’язково мають бути поруч.

Якщо вам потрібно знайти матеріал, що містить одні слова, але виключає інші, то використовуйте тире (або мінус). Це має ось такий вигляд: “Ньютон -яблоко”.

Впишіть у пошуковому рядку назву сайту, на якому ви хочете шукати. Щоб пошук здійснювався лише на конкретному сайті, використовуйте слово site (сайт). Зробити це можна так: якщо ви шукаєте новини про Академію Хана на сайті newtonew.com, то введіть у рядку: Академія Хана site : newtonew.com.

Якщо вам потрібно знайти інформацію, що міститься у певному чисельному проміжку, то можна використовувати крапки, щоб вказати, який саме інтервал потрібно: на запит «Рішення 7ААС 2018 .. 2019» пошукова система покаже статті зі згадуванням «Рішення 7ААС» між 2018 і 2019 роками.

Використовуйте пошукову систему з кодуванням країни, щоб отримати результати пошуку на національних сайтах. Наприклад, Google Кореї має такий вигляд: www.google.co.kr .

Правило номер 5: Будьте пильні і критичні

Не всьому, що є в інтернеті, варто вірити. Тому, коли ви читаєте статтю або завантажуєте матеріал з раніше невідвіданих сторінок, подумайте: цей  сайт з первинними даними? Інформація свіжа, релевантна, достовірна? Стаття, яку ви читаєте, містить факти, але не посилається на джерела, з яких їх взято? Хто написав статтю? Чи не намагаються вам щось продати?

Отже, з цими простими правилами та порадами пошук будь-якої інформації не буде для вас проблемою. Однак не забувайте перевіряти знайдені матеріали на правдивість та актуальність.